Radar Kurulumu İçin İzlemeniz Gereken Özel Prosedürler

Radar Kurulumu İçin İzlemeniz Gereken Özel Prosedürler

Radar Kurulumu İçin İzlemeniz Gereken Özel Prosedürler

Radar Kurulumu İçin İzlemeniz Gereken Özel Prosedürler

RADAR’ı kalıcı olarak kurmadan önce:

Kurulum kılavuzunu tamamen gözden geçirin
Kabloları geçici olarak bağlayın ve kabloları herhangi bir bölmeye, tabanca alanlarına, kule ayaklarına veya metal borulara monte etmeden önce teknenizin güvertesinden geçirin
Radarın çalıştığını ve doğru bağlantıların tespit edilip edilmediğini test etmek ve doğrulamak için güç verin. 

Kablonun tekneye montajını tamamlamadan önce tarayıcıdan kontrol kafasına ve güç konumuna giden kablo yolunu inceleyin ve onaylayın.

Her şeyi gözden geçirdikten sonra, yerleştirmek için radar kablosunu değiştirmek zorunda olduğunuzu düşünüyorsanız, lütfen önce bizi arayın!

Testler başarıyla tamamlandıktan sonra, ara bağlantı kablosunu kendisine zarar verebilecek herhangi bir alana yönlendirmekten kaçınmak istediğinizden emin olmak istersiniz. Dikkat edin;

Nesneleri veya direksiyon mekanizmaları veya hidrolik silindirler gibi makineleri taşıma
Kimyasallara, solventlere, yağlara veya greslere maruz kalma
Makine dairesinde veya egzoz sistemi parçalarına yakın yüksek sıcaklıktaki alanlar
Kabloyu kesebilecek veya zarar verebilecek keskin kenarlar, çıkıntılı vida uçları, bağlantı elemanları veya pürüzlü metal kenarlar

GENEL BAKIŞ

RH 44 | Radar ve Kablosuz | 750011-1

Ethernet Bağlantılı 47 “4kW Açık Array Radarı

Radar Kurulumu İçin İzlemeniz Gereken Özel Prosedürler

Anten Boyutu: 4 ‘
Peak Güç Çıkışı : 4 kW
Güç Gereksinimleri : 10.8 ila 41.6 VDC (80 watt veya daha az) “
Frekans: 9410 +/- 30MHz
Işın Genişliği – Yatay: 2.4 °
Işın Genişliği – Dikey: 25 °
Dönme: 24 RPM
Darbe Uzunluğu :

S: 0.06 / 4000
(usec) / PRF M: 0.15 / 2000
(Hz) L: 0.4 / 1000
Sıcaklık : 13 ° – 131 ° F (-25 ° – + 55 ° C)
Rüzgar Hızı: 70 knot
Suya Dayanıklılık: IPX6 (IEC60529)
Sunum Modları : Heads-up, North-up, Kurs-Up
Max Range: 48 NM
Boyutlar : 17.7 “H x 4 ‘W
Ağırlık: 47 lbs

Humminbird Radarları standart olarak 10m kablo ile gelir. Radarı tekneme monte etmek için daha uzun bir kabloya ihtiyacım var, bu nasıl yerleştirilebilir?

Radar kablosunun iki temel işlevi vardır; DC elektrik sisteminden güç sağlar ve radar ile bağlı olduğu Humminbird ürünü arasında Ethernet bağlantısı sağlar. Daha uzun kablolamaya ihtiyaç duyulan tesisatlar için, bu şartlar, güç iletkenlerini uygun nominal kablolarla genişleterek ve istenen uzunlukta bir RJ45 Ethernet kuplör ve CAT5 Ethernet kablosu kullanarak CAT5 Ethernet bağlantısını genişleterek yerine getirilebilir.

Humminbird RADAR‘ların anten ünitesi ile Humminbird ürününe bağlanması için kara kutu gerektiriyor mu?

Hayır. Anten ve Humminbird ekranı arasında tek bir su geçirmez Ethernet kablosu bağlantısı var, bu yüzden basit bir kurulum.

Humminbird Radarları radar ekranında AIS ve MARPA hedeflerini gösteriyor mu?

Evet, izlenen MARPA radar hedeflerini ve radar uyumlu Humminbird ürünlerinde Humminbird AIS alıcı-vericilerinden alınan izlenen AIS hedeflerini aynı anda veya bağımsız olarak göstermek mümkündür .

Teknem için en iyi Humminbird Radar hangisi?

Humminbird , Radar uyumlu ürünlerimiz için şu anda üç radar seçeneği sunuyor .

21 “Kapalı Dome, CHIRP RADAR‘a sahibiz . Bu RADAR, HELIX ve SOLIX ağ bağlantılı ürün serimizle birlikte çalışır.

4kW alıcı-vericili iki Açık Dizilim vardır. Çoğu durumda, teknenin büyüklüğü, hangisinin radar anten büyüklüğüne ve gemide bulunan montaj alanına bağlı olarak hangisinin uygun olacağını belirler.

Humminbird 4 ft (1,2m ) ve 5 ft. (1,4m) Açık Dizi Radarları, 48nm maksimum menzil kapasitesiyle daha uzun menzil performansı sunar. Daha dar yatay ışın genişliğine sahip bu daha büyük antenler, birbirine yakın yerleştirilmiş çoklu hedeflerin daha iyi ayırt edilmesini sağlar. İki hedef yakından yerleştirildiğinde, bazı radarlar onları büyük bir hedef eko olarak gösterecektir. Bu yüksek performanslı antenler, radar getirilerini ayırabilir ve ayrı ayrı yakın hedefleri açıkça tanımlayabilir. Daha fazla ayrıntı için, lütfen radar şartnamemize veya bu mükemmel radar sistemlerinin yapımı veya işletimi ile ilgili sorularınız için bize ulaşın .

Radar’ımı saklamanın en iyi yolu nedir?

Radarlarımız -25 ° C ile +55 ° C arası çalışma sıcaklıkları için + 75 ° C’ye kadar olan depolama sıcaklıklarına uygundur. + 40 ° C’de% 93 +/-% 3 nem oranı

Radar beklenen çalışma aralığının dışındaki sıcaklıklarda saklanıyorsa, üniteyi çalıştırmadan önce bileşenlerin yoğunlaşmasını ve “şoklanmasını” önlemek için ünite yavaşça “şartlandırılmış” olmalıdır. Çalıştırıldığında, yalnızca belirtilen çalışma sıcaklık aralıklarında çalıştırılmalıdır.

Radar’ın aşırı soğuk sıcaklıklarda çok kırılgan hale gelebilecek plastik bileşenleri vardır. Darbelerden veya bükülmeden kaynaklanan herhangi bir fiziksel şok, genellikle kırık bir kubbe örtüsüne veya çatlak bir açık dizi antenine yol açacaktır. Eğer tespit edilmezse su hasarına neden olabilir. Çatlak kubbeler ve su hasarı garanti kapsamında değildir.

Depolama sırasında kubbelerin ve açık telli antenlerin fiziksel olarak korunması çok önemlidir. Bir kubbeyi ya da muşamba ile açık bir diziyi örtmek yeterli değildir. Herhangi bir kaplama, üst kısımda biriken kar veya buzun veya kapta rüzgarın çekilmesinin, altındaki kubbe kapağına veya antene herhangi bir ağırlık veya yük aktarmaması için çerçeveleme ile desteklenmelidir. Thist hasar şekli garanti kapsamında değildir ve genellikle radarı tahrip eder.

Kubbeye / antene donmuş buzu fiziksel olarak uzaklaştırmaya çalışmak, çıkartmaların ve plastiğin zarar görmesini önlemek için düşük basınçlı bir soğuk veya ılık su akışı kullanarak hortumdan hafifçe çıkarılmalıdır.

OA Radar Kurulum Kılavuzu

Radar Kurulumu İçin İzlemeniz Gereken Özel ProsedürlerRadar Kurulumu İçin İzlemeniz Gereken Özel ProsedürlerÜrünü satın almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz www.teknobin.online veya Whatsapp canlı destek ekibi +90 530 129 2129 

 

Bloğ TeknoBin


 

 

 

 

 

Hayır Yorumlar

Bir cevap yazın

Ana SayfaKategorilerHesabım
Arama
Menu